בחירת ברז למטבח היא פעולה פשוטה המבוססת בדרך כלל על שיקולי עיצוב וטעם אישי

באופן עקרוני, כל הברזים הם ברזים בעלי חיבורים סטנדרטיים, כך שכל ברז שתמצאו בכל אולם תצוגה של ברזי מטבח, הוא ברז שיכול להתאים ברמה הטכנית לחיבורים בבית שלכם. יחד עם זאת, לא כל ברז ימלא את התפקיד הראוי לו, אם לא תבצעו את הבחירה הנכונה, ואת הבחירה הנכונה אתם רוצים לבסס על מספר שיקולים בהתאם למאפייני השימוש בברז ובהתאם למאפייני העיצוב וההעדפות האישיות שלכם.

אורך הברז, ומבנה הצינור המתכתי הראשי

לעניין העיצוב, אין הרבה מה להרחיב, והמשימה הפשוטה שלכם היא פשוט למצוא את ברז מטבח שמוצא חן עיניכם במידה הרבה ביותר. ברזים למטבח מגיעים במגוון רחב של עיצובים וגדלים, ועליכם לבחון את כל הדגמים הקיימים ולבחור את הדגם המתאים לכם ביותר. יחד עם זאת, בהיבט הטכני עליכם לבחון את אופן השימוש הצפוי בברז, ואת הפונקציות שיודע הברז לספק לכם. כך למשל, אורך הברז הוא חשוב ביותר. ישנם ברזים רבים שמתאימים לכיורים קטנים, לכיורי חדר אמבטיה וכדומה, ואלו הם ברזים קצרים שמתאימים אולי כאשר רוצים לשטוף ידיים או פנים, אך לחלוטין לא מתאימים למשימה של שטיפת כלים במטבח.

ברז נשלף לשימוש קל ויעיל יותר

במטבח, הברז צריך להיות מתאים בדיוק לצרכים שלכם, והוא צריך לספק מענה לצרכים שונים שעלולים לעלות בשימוש בו. כך למשל, תוכלו למצוא ברז נשלף למטבח, ברז מתכת רגיל שבתוכו עובר צינור גומי שאותו ניתן לשלוף דרך הפייה שבפתח הברז. שליפה הצינור מאפשרת לכם להתיז מים על כל שטח הכיור בקלות רבה, ולנקות את הכיור במהירות. בעבר היו תוספי משפכי ברז מגומי אותם היו מרכיבים על פתח הברז, והם היו מאפשרים את כיוון זרם המים לחלקים השונים של הצינור. ברז מטבח נשלף הוא פתרון אסתטי יותר, יעיל יותר ואפקטיבי יותר.

איכות מנגנון הפתיחה

בבחירת ברזים למטבח, אתם רוצים גם לשים לב לאיכות מנגנון הפתיחה. המנגנון צריך להיות רגיש מאוד ובעל הפעלה חלקה. אם אתם מרגישים שהסגירה והפתיחה קשות מדי, ייתכן שמדובר במנגנון לקוי ולא איכותי, שגם צפוי להתקלקל במהירות וגם צפוי לשבש את חוויית השימוש בו במטבח. כמו כן, תוכלו למצוא ברזי מטבח חשמליים המופעלים על ידי מגע בגוף הברז, על ידי כפתור או על ידי עין אלקטרונית המזהה קירבה ובהתאם לכך פותחת או סוגרת את זרם המים.
איך לבחור ברז מטבח?

הסתייעו באיש מקצוע

בכל מקרה, כאשר אתם מחפשים ברז מטבח, אתם רוצים להיעזר באיש מקצוע שיבחן את הצרכים שלכם, ויוכל להמליץ לכם על שלל אפשרויות שאתם אולי לא מכירים בעצמכם.
ברז למטבח הוא אחד הרכיבים בהם תעשו שימוש במידה הרבה ביותר בכל עבודת מטבח, ולכן חשוב לבחור את הברז המתאים לכם ביותר.
צרו עמנו קשר
מלאו פנייתכם וניצור עמכם קשר בהקדם