התשובה המיידית לשאלה איך מעצבים חדר אמבטיה מושלם היא: באמצעות אנשי מקצוע, ואנשי המקצוע הנכונים, אם כי זה לא אומר שאתם לא יכולים להביא את עצמכם אל תוך התהליך. אנשים רבים טועים לחשוב שעיצוב הוא עניין של טעם אישי ושל כשרון בלבד, בעוד שבפועל עיצוב פנים הוא מקצוע לכל דבר, מקצוע המבוסס על תאוריות עיצוב, על כללים נוקשים ועל ידע רב שנצבר לאורך שנים ארוכות. לכל צבע שאתם בוחרים יש משמעות והשפעה על העיצוב הכולל, לכל צורה, לכל פריט, לכל סידור של פריטים בתוך חדר האמבטיה, יש השפעה כזאת, וההשפעה הזאת יכולה להיות מצטברת והיא יכולה להיות משמעותית.

הגדירו את ההעדפות שלכם

חדר האמבטיה הוא אמנם חדר קטן יחסית ליתר חדרי הבית, אך הוא מורכב משורה של פריטי עיצוב שיכולים להשפיע מאוד על החוויה הכללית בחדר זה. כדי לעצב את חדר האמבטיה שלכם בצורה נכונה, אתם רוצים להתחיל בכך שתשבו עם עצמכם ותדמיינו את חדר האמבטיה האולטימטיבי בעיניכם, תוך שאתם מורידים אל הכתב את הדברים המרכזיים. כך למשל, ייתכן שכאשר תדמיינו את חדר האמבטיה הזה, יעלו בראשכם תמונות של ארונות אמבטיה זכוכית צרים עם מגבות, מקלחון עם דלתות זכוכית מעוגלות, ריצוף פסיפס, כיור עם ברז ברבור וכדומה. את כל אלה הורידו על הכתב.

סרקו קטלוגים ואספו רעיונות

בסופו של דבר, מה שתקבלו היא רשימה של אלמנטים שהייתם שמחים למצוא בחדר האמבטיה שלכם. שימו לב שכדאי לשלב בשלב זה גם את הקווים האדומים שלכם, קרי דברים שלא הייתם רוצים למצוא בחדר האמבטיה. עם הדברים בידכם, שבו וסירקו כמות גדולה של פריטים לעיצוב חדר אמבטיה מושלם באמצעות קטלוגים מודפסים או באינטרנט, קבלו רעיונות נוספים והעשירו את מה שהגדרתם מראש. לאחר שעשיתם את זה, אתם רוצים לעצור ולהזמין איש מקצוע שיקח את המושכות לידיו.

שכרו איש מקצוע

באיש מקצוע יוכל לבחון את כל הפריטים שהגדרתם, למצוא ניגודים שכדאי לשלול אותם, או למצוא חיבורים שאותם הוא יוכל להעשיר ולהוציא אל הפועל בצורה המיטבית. בעבודה שלכם עם איש המקצוע, ספרו לו מה מפריע לכם בחדר האמבטיה, ומה הייתם רוצים לחוות בו. האם חדר האמבטיה קטן מדי, האם הוא מרגיש לכם צפוף, האם יש לכם אגן אמבטיון אך אין לכם שום צורך אמיתי בו, וכדומה.
כמה יעלה לכם לשדרג את חדר האמבטיה?

עבדו בשיתוף פעולה עם איש המקצוע

איש מקצוע בתחום העיצוב, מכיר שורה של פריטים ואלמנטים שאתם כלל לא שמעתם עליהם, ואיש המקצוע יודע לעשות את השילובים הנכונים, ולבחור באפשרויות, בצבעים, בצורות ובמרקמים הנכונים על מנת לייצר את אפקט העיצוב הטוב ביותר. לאורך התהליך הקפידו להיות מעורבים ולוודא שההעדפות שלכם באות לידי ביטוי, אך שמרו על ראש פתוח וזכרו שישנם פרטים מקצועיים שבדיוק עבורם שכרתם איש מקצוע.
צרו עמנו קשר
מלאו פנייתכם וניצור עמכם קשר בהקדם