בבואנו לעצב את חדר האמבט ניצבת בפנינו השאלה החשובה כיצד נרהט אותו. ארון האמבטיה הפך לא מכבר מפריט שימושי שנועד לאחסון, לפריט עיצובי שמשלים את מראה חדר האמבט. החלטות כמו גודל, צורה והחומר ממנו עשוי הארון מקבלות מקום של כבוד במחשבה העיצובית של חדר האמבט. לפניכם מספר עצות לבחירה נכונה של ארון לחדר האמבט.

בחירת ארון לחדר האמבטיה – הדרך הנכונה

הדרך הנכונה למציאת ארונות אמבטיה מעוצבים אשר מתאימים לכם, הינה דרך הגדרה של שלושה דברים עיקריים: מידה, עיצוב ותקציב.
ראשית יש למדוד היטב את גודל הארון הרצוי. יש למדוד במדויק את המקום הפנוי לארון בחדר האמבט, ויש לקחת בחשבון מרחק סביר והפרדה ברורה בין ארון האמבט למקלחון או לאמבטיה שבחדר. שימו לב שגם ארון האמבטיה האיכותי ביותר לא יעמוד בפרץ מים קבוע וממושך שיגיע מברז האמבטיה בכל פעם שתתקלחו.
שנית, יש להחליט על גובה התקציב. לארונות האמבטיה מבחר גדול של טווחי מחירים בהתאם לגודל, החומר ועיצובו של הארון. כלל האצבע החשוב מאחורי בחירת ארונות אמבטיה תלויים, מעוצבים, מודרנים וסוגים וגוונים רבים נוספים, הינו שמחיר הארונות הוא פועל יוצא של עיצוב הארון. ארונות איכותיים ניתן למצוא כיום גם במחירים זולים, אך מה שיקבע בסופו של דבר את מחירו של הארון הינו העיצוב. העיצוב יושפע מרמת הגימור, הפרזול והתוספות שתבחרו.

בחירת ארון לחדר האמבטיה – ארונות מרחפים וארונות על הריצפה

שלב הבא הינו המחשבה על צורת הארון. ארונות האמבטיה מגיעים כיום בשתי צורות עיקריות: מרחפים באוויר או עומדים על הרצפה. לכל שיטה יש את היתרונות שלה וחשוב למצוא את השילוב בין עיצוב חדר האמבט לבין מקום האחסון הרצוי לכם. חישבו מה תרצו לאחסן בארון האמבטיה, לתכשירי קוסמטיקה ואיפור אין צורך במקום אחסון גדול, אולם באם תרצו לאחסן את מגבות האמבטיה ואת מלאי הסבונים שלכם, או אז שיקלו להוסיף גם יחידת נפרדת של ארון שירות שישמש לאחסון נוסף. באותו הזמן ביחרו גם את שיטת הפתיחה והחלוקה של הארון: דלתות, מגירות או שילוב של השניים.
ארונות האמבטיה כיום עשויים ממגוון חומרים ובעלי גימור במגוון גוונים. יש לקחת בחשבון כי ארון האמבטיה הינו הרהיט המרכזי בחדר האמבט, ובשל כך יש לו חשיבות עיצובית ממעלה ראשונה. בבואכם לבחור את ארון האמבט הקדישו מחשבה לשילוב גוון הארון במראה הכללי של חדר האמבט.
ניתן לקבל כיום ארונות אמבטיה במבצע ובמגוון גימורים כמעט אינסופי – מארונות מצופים פורמיקות בגוונים קלאסיים ועדכניים כאחד, ועד לארונות צבועים בגווני צבע אפוקסי מרהיב.
שימו לב לחומר ממנו עשוי גוף הארון מחד וחזית הארון מאידך. הקפידו על חומרים אשר יהיו עמידים בחדר האמבט שלכם על פי צורת השימוש האישית שלכם ולפי אפשרויות האוורור הקיימות בחדר האמבט. יש להבחין בין סוגי העץ השונים המרכיבים את ארון האמבט ואת יתרונותיהם של סוגים אלו.

בחירת ארון לחדר האמבטיה – החומר המומלץ

החומר המומלץ כיום הינו עץ סנדוויץ' מצופה פורמייקה ואשר משמש לרוב בגוף ובחזית הארון. חומר זה הינו בעל עמידות לזמן רב בחדרים רטובים, ויתרה מזאת הוא יכול להגיע במספר גוונים בלתי מוגבל.
פלטת הסנדוויץ' מורכבת מגיליונות עץ דקים המודבקים אחד אל השני. הגיליונות מודבקים כך שהכיוון הטבעי של סיבי העץ בין לוח ללוח הינו שתי וערב. עובדה זו מקנה לסנדוויץ' תכונה ייחודית והיא עמידות גבוהה בפני עיוותים ולחות. מכיוון שכל סיב פונה אל כיוון אחר, כך גם כיוון הכיפוף שלו. הלוחות המרכיבים את הסנדוויץ' למעשה מפעילים לחץ נגדי אחד על השני וגורמים למבנה כולו להישאר ישר. הסנדוויץ' ידוע כחומר חזק ועמיד בתנאי לחות ולפיכך נפוץ מאוד לתעשיית המטבחים וחדרי הרחצה. על כן אנו משתמשים בכל הגופים של הארונות שלנו בפלטות של עץ סנדוויץ'.

בחירת ארון לחדר האמבטיה – גימורים

בחזית הארון ניתן לבחור במבחר גימורים כגון חזית סנדוויץ' מצופה פורמייקה, חזית פוסטפורמינג, שילוב של פורמייקות היי-גלוס וקנטים מאלומיניום, או אפילו שימוש בחזית זכוכית צבעונית. את פרזול הארון יש לבחור לפי הצורך, התקציב וכמובן התאמת עיצוב הארון לשאר פריטי חדר האמבטיה במקרים שיש מקלחונים, אמבטית ג'קוזי, אמבטיה מרובעת / עגולה וכד', התאמת העיצוב חשובה ביותר למראה המושלם. המגמות העכשוויות בפרזול הגיעו גם לארונות האמבט, וכיום ניתן לקבל פרזול שקט וטריקה איטית בכל ארון אמבטיה לפי דרישה.לאחר שתסיימו להגדיר לעצמכם את ארון האמבט החלומי שלכם, הקדישו גם מחשבה בבחירת החברה לייצור ארונות אמבטיה. קבלו החלטה זו לפי המלצות מחבריכם ולפי הותק והניסיון של החברה. הקפידו לבדוק באתר האינטרנט של החברה את העיצובים האחרונים ואת מגוון אפשרויות הבחירה.
חברת סבח סוכנויות מקפידה להעניק ללקוחותיה ליווי צמוד בבחירת ארון האמבט ולעצבו לפי טעם הלקוח. אנו מקפידים על איכות וגימור ללא פשרות ועל שירות מהיר ויעיל לאורך זמן.
נשמח לראות גם אתכם בין לקוחותינו הנאמנים
צרו עמנו קשר
מלאו פנייתכם וניצור עמכם קשר בהקדם