בעזרת קרמיקה נכונה, חדר האמבטיה בבית יוכל לקבל אופי שונה לגמרי עם חזות חדישה ומרשימה הרבה יותר

כיום ניתן לשדרג פי עשרות מונים את המקלחת בבית באמצעות כמה שעות עבודה בלבד ועל ידי הוצאה יחסית סבירה. במאמר הנוכחי נציג כמה טיפים שיסייעו לכם במסגרת תכנון השימוש במגוון הגדלים והסוגים של אריחי הקרמיקה המוצעים כיום בשוק. אנו לרוב נוטים לעשות שימוש בקרמיקה בגודל אחיד לדוגמא, אולם ייתכן כי תהייה זו טעות, שכן שילוב של כמה אריחים בגדלים שונים יסייע על ביצוע הקרמיקה בחדר אמבטיה.

שימוש במגוון אריחי קרמיקה לחדרי האמבטיה

באמצעות שילוב של כמה אריחי קרמיקה בגדלים משתנים ניתן במקביל להשיג מגוון מרשים ויפה יותר באמבטיה. אריחי קרמיקה למטבח מעוצב בגדלים קטנים עשויים להיות מאד שימושיים למען יצירה של אלמנטים חזותיים שונים כגון חגורות או פסים. שימושי באריחי קרמיקה קטנים מאידך גיסא, מומלץ יותר עבור חדרי אמבטיה בעלי קירות לא ישרים או בעלי תוואים מעוגלים. כדי לתרום לתחושת הגודל והמרחב מומלץ להשתמש באריחים גדולים יחסית, שכן ככל שהקרמיקה יותר גדולה ואחידה היא מעניקה תחושה של עומק בחלל.

כיוון הנחתם של אריחי הקרמיקה

הנחת אריחים גדולים בכיוון אחיד עשוי להקל על הגישה על חדרי המקלחת או אל המקלחת עצמה, כאשר אפשרות זו מתאימה בעיקר לשימוש בקרב אוכלוסיית גיל הזהב. מומלץ לעשות שימוש בשני צבעים מנוגדים של אריחי קרמיקה או בטקסטורות מגוונות של קרמיקה, זאת במטרה ליצור עניין בחלל ועניין על קירות חדרי המקלחת. אריחי קרמיקה פסים או לא חלקים הם מאד יפים ומרשימים, אולם הם לא יתאימו בהכרח למקומות בעלי אחוז מינרלים גבוה. מהאריחים המחוספסים, המים נשטפים לאט ולמינרלים השונים יש זמן לשקוע על הקרמיקה ובכך ליצור כתמים לבנבנים.

הנחת דרגש או ספסל במקלחת

יש להביא זאת בחשבון אם ברצונכם למשל לתכנן דרגש או ספסל במקלחת כזה שניתן יהיה לשבת עליו. כאן השימוש בשיש מומלץ ועדיף יותר מן השימוש בקרמיקה. ניתן לבחור בשישי או באריחים גדולים וחלקים למטרות אלו. הטעם טמון בכך שאין זה נעים לשבת על פסי המרווח שמצויים בין כל אריחי לאריח. כמו כן יש לתכנן את הספסל בצורה מעוגלת על מנת להימנע מהשארת סימנים על אחורי הירכיים. עבור רצפת המקלחת מומלץ לעשות שימוש באריחי קרמיקה קטנים על מנת להשיג חיכוך טוב ולמנוע החלקות.
התאמת קרמיקה לחדרי אמבטיה

סוגיית הניקוי

בחירה טובה יכולה להיות קרמיקה שנבנית כמו פסיפס, אולם כאן חשוב לזכור שנדרש איטום קפדני בין המרווחים שמצויים בין אבני הפסיפס. סוגיית הניקיון היא גם משהו שיש להביאו בחשבון כאשר מחליטים לשלב במקלחת אריחי קרמיקה קטנים. בין האריחים מצטבר לא מעט לכלכוך, ואם אתם משוגעי ניקיון יש להביא זאת בחשבון.
צרו עמנו קשר
מלאו פנייתכם וניצור עמכם קשר בהקדם