חדר הרחצה שלכם הוא קטן יחסית ואתם מוצאים את עצמכם מתלבטים באופן קבוע בשאלה מקלחון או אמבטיה? אמבטיה או מקלחון?

מה עדיף לכם, מה מתאים לכם ומה יעניק לכם את מידת הנוחות הגבוהה ביותר בתנאים הקיימים? התשובה היא כמובן שמדובר בנושא אינדיבידואלי, אם כי אפשר בהחלט לדון בהיגיון שעומד מאחורי כל אפשרות. השאלה הטובה ביותר להתחיל איתה היא למה צריך בכלל אמבטיה? למה בכלל קיים מודל הרחצה הזה באמצעות אגן אמבטיה כשאפשר לרכז את כל פעילות הרחצה בתוך שטח קטן הרבה יותר?

אגן אמבטיה: צורך זמן, יקר ובזבזני במים

ובכן, אגן אמבטיה הוא אגן רחצה המתפקד כמיכל מתוך הנחה שאת האמבטיה עושים על ידי מילוי אגן האמבטיה במים וטובלים בו. פרקטיקה זו כבר אינה קיימת שנים ארוכות, בין בגלל שמדובר בתהליך שדורש זמן רב, כשאנחנו סך הכל רוצים לסיים את המקלחת במהירות, ובין בגלל שמדובר בתהליך יקר ובזבזני. בפועל, מרבית האנשים מבצעים מקלחת פשוטה בתוך אגן האמבטיה, כך שהאגן עצמו לא מספק שום ערך מוסף על פני מקלחון רגיל, וסתם תופס שטח רב בחדר האמבטיה.

מקלחון בנוי לגובה ומספק רמה גבוהה יותר של יעילות בכל המובנים

לעומת זאת, מקלחון הוא מודל רחצה יעיל יותר מאחר והוא מבוסס על ניצול הגובה בחדר האמבטיה. במקום לפרוש את שטח הרחצה לרוחב, כאילו שהרחצה מתבצעת בשכיבה, בנוי המקלחון לגובה, בדיוק כפי שאנחנו צריכים כדי להתקלח, וחוסך שטח רב. בעבר היו אגני אמבטיות מותקנים כסטנדרט בכל בית, אך כיום מסורת זו כבר אינה נהוגה כבעבר, ויותר ויותר אנשים מבינים שאין שום טעם להתקין אגן אמבטיה גדול שאין בו שום ערך ממשי.

האם ילדים באמת צריכים אגן אמבטיה?

אחרי שאמרנו את זה, כאשר ישנם ילדים בבית, אחת השאלות שאוהבים ההורים לשאול אותם היא: אמבטיה או מקלחת? מתוך ידיעה שילדים אוהבים להשתכשך במי האמבטיה, ואם כך נשאלת השאלה אמבטיה או מקלחון לילדים? מה נכון יותר כאשר ישנם ילדים בבית? התשובה היא כמובן שוב עניין אינדיבידואלי, אך חשוב להבין שלילדים אין באמת שום צורך באמבטיה או אמבטיון קטן, והצורך נוצר מעצם כך שאגן האמבטיה נמצא שם, ואם הוא כבר שם, אז אפשר לנצל אותו.
אמבטיון שיר

שטח חדר האמבטיה כמשתנה מרכזי בשיקול הסופי

את חוויית המשחק בצעצועים, כשהמים זורמים על גופו של הילד, אפשר לחוות גם במקלחון, גם אם לא באותה עוצמה של חוויה, והבחירה בין מקלחון ובין אמבטיה כאשר מדובר על ילדים היא יותר עניין של חינוך והרגלים,  ופחות עניין של צורך אמיתי של הילד. על כל זה אפשר להוסיף את השיקול של שטח חדר האמבטיה, ולהבין שישנם מקרים רבים בהם אגן אמבטיה הוא בעצם בעיה, בעוד שמקלחון הוא הפתרון.
צרו עמנו קשר
מלאו פנייתכם וניצור עמכם קשר בהקדם