מקלחון מרובע לחוויית מקלחת מהנה

בבתים רבים בוחרים כיום להשקיע קצת יותר בעיצוב חדר האמבטיה, על מנת ליהנות מהזמן שאנו מבלים בחדר האמבטיה בטיפוח ובניקיון. אם בעבר, מה שהיה חשוב הוא הפונקציונליות של החדר בלבד, היום מתמקדים לא רק בצדדים הטכניים של תכנון חדר האמבטיה, אלא גם בעיצוב ובאווירה שהחדר משרה על הנכנס אליו. ריצוף קרמיקה איכותי וייחודי, ארונות אמבטיה יוקרתיים, מתלים ואביזרים מיוחדים – כל אלו הפכו לחלק אינטגראלי מחדרי האמבטיה המעוצבים כיום.
המקלחון הפופולארי הוא מקלחון מרובע, אשר יוצר שטח ריבועי מרווח למתקלח. המידות הנפוצות למקלחון כזה הן 80X80 ס"מ, או 90X90 ס"מ, למי שיש לו חדר אמבטיה מעט יותר גדול. את דלתות מקלחון פינתי מרובע חשוב להתקין בדיוק בקו החיבור בין שיפועי הריצוף ברצפת המקלחון לבין החלק המישורי של רצפת חדר האמבטיה. דלתות הזכוכית מתחברות לקירות החדר באמצעות פרופילים ממתכת, כאשר חשוב להקפיד על בחירת פרופיל ניקל איכותי, אשר יהיה עמיד לאורך זמן.

מקלחון הזזה או מקלחון פתיחה?
שני הסוגים העיקריים של מקלחונים מרובעים נקבעים על פי צורת פתיחת הדלתות של המקלחון ומשפיעים גם על חלוקת החלל בחדר האמבטיה. יש המעדיפים מקלחון מרובע בעל דלתות הזזה, כאשר הדלתות הצידיות נעות על גבי מסילה ולמעשה לא תופסות שטח נוסף על שטח המקלחון. מקלחון עם דלתות הזזה מתאים במיוחד כאשר רוצים לחסוך מקום בחדר האמבטיה, אם כי הוא נחשב קשה יותר לניקוי מכיוון שיש להגיע לנקודות שבין המסילות. אם בחרתם במקלחון הזזה, שימו לב שמדובר במקלחון איכותי, בעל גלגלים כפולים, אשר מאפשרים לדלתות תנועה חלקה. הסוג השני, הוא מקלחון מרובע עם דלתות נפתחות על גבי ציר. דלתות המקלחון נפתחות פנימה או החוצה על פי הנוחות והן נסגרות באמצעות מגנט, האוטם את החיבור ביניהן. קיימים גם מקלחוני פתיחה, בהם הדלת מפוצלת לשתיים, כך שרק חצי ממנה נפתח על ציר והדבר מאפשר יותר חסכון במקום.

זכוכית המקלחון – ליופי ולבטיחות
הזכוכית של המקלחון מוסיפה יופי ויוקרה לעיצוב חדר האמבטיה. ניתן לבחור זכוכיות מסוגים שונים, כגון זכוכית שקופה, או זכוכית עם עיטורים, או בגימור גרניט. הזכוכית אינה רק עניין של יופי. למען בטיחותו של מי שמתקלח, חשוב שהזכוכית תהיה זכוכית מחוסמת בלבד, אשר חזקה פי 4 מזכוכית רגילה ואינה נשברת במצבים של נפילה או מעידה. גם אם אתם מחפשים מקלחון פינתי זול, אל תתפשרו על נושא זה.

צרו עמנו קשר
מלאו פנייתכם וניצור עמכם קשר בהקדם