כלים סניטריים

חדר הרחצה וחדר השירותים הם החדרים המאובזרים ביותר בכל בית, במתקנים פונקציונליים שיש בהם צורך, אבל הם מפתיעים בשנים האחרונות בשלל העיצובים החדשים שהם מציעים. אם פעם היינו רגילים לראות כלים סניטריים כמו אסלה, כיור רחצה, מקלחת ואמבטיה שנראים אותו דבר, היום החידושים הם טכנולוגיים ומאפשרים מעוף גדול יותר בעיצוב כלים סניטריים שנראים הרבה יותר מעודכנים לימינו. החידוש הוא שהם כבר לא משעממים, לא צפויים ולא קונבנציונליים, והם מציעים נוחיות רבה מאוד לצד קווים חדשים שמוסיפים עניין בחדרים אלה.

מקלחונים

אחת ההתפתחויות הגדולות ביותר בתחום זה הוא עיצוב המקלחונים מחדש והפיכתם למשהו שלא הכרנו קודם בבתים פרטיים אלא רק בספא ובמלונות מובחרים. המקלחון הפך לתא מאובזר ומעוצב בצורה מוקפדת מאוד, כאשר אין יותר פשרות על איכות הקירוי והחומרים ומנסים להפוך כל מקלחון למקום שנעים לשהות בו מבלי לוותר על הפונקציונליות שלו.

אפשר למצוא מקלחונים פינתיים או חדרונים מלאים, אפשר למצוא דלתות הזזה או פתיחה רגילה שמותנות במיקום המקלחון ובמקום שיש כדי לאפשר זאת, אפשר למצוא מקלונים שמאפשרים מקלחת גשם או סטנדרטית, ואפשר להתאים כל גודל שרוצים לכל מקום פנוי שיש לכם. המקלחונים נראים כמו ספא יוקרתי ומבטיחים הנאה מלאה. החידוש הוא שלא נכנעים יותר למגבלות ולכל חלל פנוי ולכל צורת בנייה אפשר להתאים מקלחון יפהפה.

אמבטיונים ואמבטיות

אמבטיות יפהפיות שאי אפשר להתעלם מהן ומהקווים הנקיים והפונקציונליים שלהן מופעיות בחדרי האמבטיה המאובזרים בימינו. אין צורך יותר להתפשר על האבזור שלהן ומלבד עיצובים מודרניים ונוחים הרבה יותר לקצב החיים המודרני, אנחנו מוצאים אבזרים נלווים כמו אמבטיונים שמחוברים אליהן – דפנות זכוכית ודלתות מיוחדות שמגינות על הרוחצים בהן בלי להפריע ובלי להרטיב את חדר האמבטיה. המגינים היפים והאלגנטיים האלה מותאמים לכל אמבטיה ולכל מידה, כך שתוכלו למצוא את הצורה המתאימה לכם לסגור אמבטיה וליהנות מחדרון אמבטיה בתוך חדר הרחצה עצמו. כדאי מאוד לחשוב מחדש על חלוקת חדר הרחצה בעזרת האמבטיונים והאפשרויות הנוחות שהם מאפשרים לכל אחד, במקום וילון שאינו פונקציונלי ואינו נוח לתחזוקה.

אסלות

אסלות רבות נראות היום אחרת לגמרי הודות לעיצובים הרבה יותר נוחים ומעניינים, מבלי לוותר על ההתאמתן לטעם הישראלי ולשימוש הנוח בהן. האסלות בימינו יכולות להיות הרבה יותר מסיביות בגודל ובמשקל, אבל באופן מפתיע הן נראות קלילות ומצומצמות מקום בזכות העיצוב המדויק שעושה שימוש נכון יותר בחלל שמוקדש להן. אסלות כבר לא נראות כל כך שבלוניות אלא מעניינות ונוחות לתחזוקה ולניקיון, כאשר גם פונקציית הדחת האסלה הרבה יותר נוחה.

היום מוצאים גם מיקומים מעניינים ופתרונות הצבה היגייניים יותר למכלי ההדחה כך שהמראה של כל אזור האסלה הרבה יותר נקי עיצובית ואינו גדוש ומגושם. אחת האסלות המבוקשות היא אסלת מונובלוק שמציעה מראה חדש לגמרי ונוח הרבה יותר גם לתחזוקה. אסלות תלויות הן הפתרון המתאים ביותר לחובבי מינימליזם ועיצוב נקי והן מעניקות לחדר הרחצה ולחדר השירותים מראה מתקדם מאוד שגם מקל על התחזוקה ועל הניקיון. זהו הפתרון הכי היגייני לחדר השירותים והוא מועדף על ידי רבים.

כיורים

קשה למצוא היום כיורים שנראים כמו פעם משום שהכיורים החדשים והמודרניים כל כך יפים, שקשה מאוד לוותר עליהם ולהישאר בעבר. כיורים יכולים לעמוד בזכות עצמם, להיות שקועים בתוך שידה מעניינת שמחליפה ארון אמבטיה, או להיות מונח על אותה שידה בצורה אלגנטית ונקייה. הכיורים האלה כל כך מעניינים ויפים לעין שלא נותר אלא לעצב ולהזמין אותם במידות ובצבעים שרוצים. יש לא מעט היגיון בהנחת כיורים על השידה כאשר מסביבם יש מקום להניח את כל התמרוקים הנחוצים.

רבים מעדיפים כיור כזה גם בגלל השילוב עם שידות וגם בגלל הנוחות בשימוש בכיור כזה והטבעיות שבה ניגשים אליהם. השילוב של כיור עם ארונית חוסך מקום וגם עוזר מאוד לשמירה על ההיגיינה משום שעל הרצפה לא מונח יותר שום דבר שעלול לצבור זיהומים כך שזה הרבה יותר קל לניקוי. אפשר להניח אותם גם על שיש או מדפי אבן וחרסינה ולשלב גם צורות מעניינות של כיורים, מהמרובע המוכר ועד האובליים והעגולים והמעניינים והלא סימטריים. לצדם, אפשר למצוא עדיין את הכיורים הקונבנציונליים והמוכרים לחובבי המראה הישן והסטנדרטי.

ארונות ושידות

ארונות אמבטיה ושידות לחדר הרחצה יכולים לעמוד היום בכל מקום שחושבים עליו, אם זה ארון צר וארוך שמנצל ריבוע קטן של רצפה פנויה ואם זאת שידה שמונחת מתחת לכיור הרחצה. הארונות יכולים להיות מסיביים או קטנים יותר, להיות תלויים באוויר או לעמוד על הרצפה, להיתלות על כל הקירות הפנויים מסביב לפי הצורך שלכם במקומות אחסון ובכל מקרה הם מגיעים בצבעים ובתצורות שונות שתוכלו ליהנות מהן. החידוש הוא העיצוב הנפלא והאלגנטי שמנצל מצוין את תכונות חומרי הגלם של העץ הטבעי ומוציא ממנו את המיטב שבו. הדגמים יכולים להיות לפי העיצוב האישי שלכם או לפי העיצוב שמוצע בחנות על ידי נגרים מומחים שאוהבים עץ ויוצרים ממנו יצירות יפות.