מקלחונים

לכל חדר מקלחת אפשר להתאים מקלחון שיהיה גם שימושי וגם מעוצב, כך שמראה החדר לא יהיה מגושם. חדרי מקלחת מתאפיינים בכך שהוא עונה על תפקיד מסוים מאוד ולכן אי אפשר לוותר על המתקנים שצריכים להיות בו, אלא לדאוג לכך שיתאימו לגודל החדר ולחלוקה נכונה ונוחה של החלל שלו, מבלי לוותר על איכות מתקני הרחצה שבו.

אילו מקלחונים תוכלו למצוא?

סוגי העיצובים של מקלחונים משתנים לא רק לפי טעם וסגנון העיצוב, אלא גם לפי הצורך ותפקיד המקלחון. בניגוד למה שנהוג לחשוב, מקלחונים יש גם לאמבטיות, לא רק למקלחת בלבד. כך שאפשר למצוא מקלחון שנועד לסגור את האמבטיה מצד אחד ויש מקלחון שנועד להקים תא נפרד למקלחת בכל מיני סגנונות. פה תוכלו למצוא מקלחונים מעוצבים ואסתטיים מאוד, אטומים או שקופים, שעושים מחדר המקלחת חדר אלגנטי מאוד.

מגבלות התקנה קובעות את הדגם

הסוג נקבע לא רק לפי ההעדפה שלכם אם להתקין אמבטיה או לא, אלא גם לפי גודל חדר האמבטיה שקובעת את האפשרות להתקין מקלחון נפתח מבלי להיתקל בקיר. כמו כן, יש מגבלות של חלונות, דלתות, פינות של נישות וגם מבנה האמבטיה והנישה שקובע אם המקלחון יותקן עם רמת איטום טובה מספיק.

השיקול באיזה דגם לבחור מבוסס על מבנה חדר האמבטיה, אם יהיה חזיתי או פינתי, ומה שתוכלו להרשות לעצמם לפיו. עם זאת, כדאי לדעת שאפשר להתאים כל מקלחון לכל חדר ולכן צריך לפעמים להיות יצירתי ולבחור נכון. אפשר לבחור במקלחון עם דלת הזזה כדי להתגבר על בעיית מקום וליהנות ממקלחון.

חשיבותה של איכות

איכות המקלחון חשובה בגלל טיב החומר שממנו הוא מיוצר והוא צריך להיות יציב ועמיד, שיהיה עשוי מחומר אמין כמו זכוכית מחוסמת. השקיפות לא אמורה להעיד על קלילות, כמו שחושבים בטעות. המקלחון חייב להיות חזק מאוד כמו קיר, כדי שלא יתנפץ בקלות בגלל מכה לא זהירה ודווקא משום שהוא כל כך דומיננטי וגדול. זה מונע סכנה פציעה ושבירה של הזכוכית בגלל שינויי טמפרטורה ולחות בחדר רגיש זה. אנחנו מכירים את השפעת הלחות והחום על קירות לא אטומים, ולכן ברור למה הזכוכית צריכה להיות עמידה לכל השינויים האלה.